Danışmanlarımız

Tülin ÇALHAN

İş hayatına, İnsan Kaynakları Danışmanlık firmasında Uzman olarak başlayan Tülin Çalhan; 1996-2008 yılları arasında Bankacılık, Finans, Kargo-Lojistik sektörlerinde, tüm İnsan Kaynakları süreçlerinden sorumlu Yönetici (HR Head) pozisyonlarında görevler alarak kariyerine devam etmiştir. 2008-2009 da yeniden Danışmanlık sektörüne dönerek, İş Bankası Değişim Yönetimi Projesinde Değerlendirici/Danışman olarak yer almış ve Arche İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı Ltd.Şti’ni kurmuştur. Tüm İnsan Kaynakları süreçlerinin kurulması, yeniden yapılandırılması ve Değerlendirme Merkezi Sistemlerinin kurgulanması, Yetenek Yönetimi alanlarında pek çok  projeye liderlik etmiştir. İstatistik ve İşletmeYönetimi eğitimini, İnsan Kaynakları alanında iş deneyimleri ile birleştiren Çalhan’ın,  yetkinlik ölçümlemeleri ve testleri konularında da projeleri ve çalışmaları mevcuttur. 

Halen Arche İnsan Kaynakları’nın Kurucu/Genel Müdürü, Kıdemli Stratejik İnsan Kaynakları Danışmanı olarak projelere liderlik etmeye devam etmektedir.

Bedri Sinan ERGUN

İş Hayatına 1998 yılında BDO Denet’de Denetim Uzmanı olarak başlayan Bedri Sinan Ergun, İçdaş Demir Çelik, Taç Linen's ve Taç Perde, Ak-Al Tekstil (Romanya) olmak üzere pek çok şirkette Bütçe, Maliyet ve Yönetim Raporlama Sistemlerinin tasarlanmasında ve SAP/ORACLE gibi ERP Projelerinde Yönetim Danışmanı olarak görev almıştır. 2005 yılında Vakko Holding bünyesine katılan Sn. Ergun, 2012-2016 yılları arasında The Power Group CFO’su olarak görevine devam etmiştir. İşletme eğitimini, finans alanındaki bilgi ve birikimini ile birleştiren Sn. Ergun, Yönetim ve Finansal Danışman, İnterim CFO olarak da görev yapmaktadır.

Arche İnsan Kaynaklarında  Proje Geliştirme Yönetici Ortağı da olan Ergun, Kıdemli Danışman olarak da, Organizasyonel yapılanma ve Değerlendirme Merkezi Uygulamalarında yer almaktadır.

Derya YILDIZ

Endüstriyel İlişkiler ve Çalışma Ekonomisi eğitimi alırken 1998  yılında THY başlayan Derya Yıldız daha sonra Avea da uzman olarak iş hayatına devam  etmiştir. 2000 yılından itibaren Şen Piliç ve Yurtiçi Kargo şirketlerinde Bölge İnsan Kaynakları süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev almıştır. Bu arada okul öncesi eğitim alanında kendi eğitim kurumu açarak farklı bir bakış açısı ile girişimcilik deneyimi de edinmiştir.  Çalışma hayatı boyunca, İnsan Kaynakları Fonksiyonlarının tüm süreçlerinde ve projelerinde yer alan Yıldız, 2014 yılından bu yana Arche İnsanKaynaklarında özellikle Seçme-Yerleştirme Süreçleri, Performans Sistemi Kurguları, Değerlendirme Merkezi Uygulamaları, İş Değerleme ve Görev Tanımları çalışmaları, Eğitim İhtiyaç Analizlerinin yapılandırılması konularında, Kıdemli İnsan Kaynakları Danışmanı ve Proje Lideri olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda İnsan Kaynakları alanında Eğitimler hazırlamakta ve vermektedir.

Figen YALÇINKAYA

İş hayatına 1988 yılında Pamukbank’da başlayan Figen Yalçınkaya; 1991’de Devir Factoring şirketinin, 1993 yılında Banka Turko Romana’nın kuruluş çalışmalarında bulunmuş ve Bankanın operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini üstlenmiştir. 2007-2009 yıllarında İş Bankası Müşteri Odaklı Dönüşüm Projesinde Değerlendirme Merkezi Uygulamalarında Danışman olarak görev almıştır. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (ODTÜ) eğitimi alan Yalcınkaya, farklı sektörlerde pek çok  firmada işe alım, değerlendirme merkezi uygulamaları ve ölçümleme projelerinde kıdemli danışman /proje lideri olarak görev almıştır. 2014 yılından bu yana Arche İnsan Kaynaklarında özellikle Seçme-Yerleştirme süreçleri, Değerlendirme Merkezi Uygulamaları konularında Kıdemli Danışman olarak proje bazlı görev yapmakla birlikte, Kişisel Gelişim, Liderlik ve Koçluk Eğitimleri de vermektedir. Aynı zamanda astroloji ile ilgilenmektedir.

Nil KONYALILAR

İş hayatına 1994 yılında Yapı Kredi Bankasında başlayan Nil Konyalılar, Osmanlı Bankası, Demirbank, HSBC ve Oyakbank’ta Şube Müdürü olarak görev yapmış olup ,çalıştığı şirketlerde pek çok eğitim ve ISO Kalite Standartları projelerinde yer almıştır. 2007 yılında finans sektöründen ayrılarak, profesyonel eğitimcilik hayatına başlamış ve halen farklı sektörlerdeki pek çok firmaya; Ekip Yönetimi, İletişim, Hipnotik Dil Kalıpları, Duygusal Zeka, Satış-Pazarlama, Finansal Matematik, Zaman Yönetimi gibi konularda eğitimler vermektedir.  Endüstri Mühendisliği lisans ve Finans MBA eğitimini alan Konyalilar, ikinci lisans alanı olarak Sosyoloji Bölümü eğitimini tamamlamış olup Doktorasına devam etmektedir. Aynı zamanda ‘NLP master’dır. Halen doktora çalışmalarını da yürüten Konyalılar, Arche İnsan Kaynaklarının Eğitim Koordinatörü olarak eğitim kurgularını tasarlayan ve sunan Konyalılar, özellikle Satış ve Yönetici Grupları Değerlendirme Merkezi uygulamalarında Değerlendirici olarak da görev almaktadır.

Sanem ÇELİKEL YANYALI

Biyoloji bölümü mezunu olan Sanem Çelikel Yanyalı, işhayatına 2000 yılında Roche Türkiye’de Satış Danışmanı olarak başlamış, aynı şirkette Kıdemli Eğitim Uzmanı, Eğitim veYetenek Yönetimi Müdürü olarak 2014 yılına kadar çeşitli görev ve projelerde yer alarak devam etmiştir.

2015 yılından bu yana iş hayatına İnsan Kaynakları Projeleri ve Değerlendirme Merkezi Uygulamalarında kıdemli danışman ve eğitimci olarak devam etmektedir. Özellikle İlaç Sektöründeki bilgi ve iş deneyimi sayesinde sektörel yetenek yönetimi projeleri ve değerlendirmelere yönelik gelişim planlama konusunda önemli çalışmaları vardır. Sn. Yanyalı’nın, Koçluk ve Mentorluk eğitimlerinin yanı sıra Durumsal Liderlik konularında hazırladığı programları bulunmaktadır. Arche İnsan Kaynaklarına, özellikle Değerlendirme Merkezi Uygulamaları proje bazlı  Kıdemli Danışman olarak destek veren Sn. Yanyalı, bununla birlikte Liderlik eğitim programlarının hazırlanması ve eğitimlerin verilmesinde de görev almaktadır.

Figen ÇAMLIYURT

İş hayatına, 1998 yılında Kargo Lojistik sektöründe  başlayan Figen Çamlıyurt, daha sonra Arıkanlı Holding İş Geliştirme Müdürlüğü, Demirören Grubu Milangaz Satış-Pazarlama Direktörlüğü görevlerinde bulunmuş, 2010-2013 yılları arasında kendi şirketini kurarak Ortadoğu’ya gıda ihracatı yapmıştır. 2013 yılında yeniden kurumsal hayata dönerek OSAP’ta(MultinetGrup) Genel Müdür Yardımcılığı, 2017 sonuna kadar ise Multinet Grupta Key Account Satış Direktörü olarak görev almıştır. Arche İnsan Kaynakları Proje Yöneticilerinden olan Sn.Çamlıyurt, özellikle Satış Ekipleri Organizasyonel Yapılandırma, Eğitim ve Performans Ölçümleme ve Değerlendirme Merkezi Uygulamalarında da Danışman olarak yer almaktadır.

Ferda ÖZCAN

İş hayatına, İşletme eğitimi alırken 2000 yılında başlayan Ferda Özcan, Özdilek AVM-Tekstil, Politeks Tekstil şirketlerinde İnsan Kaynakları ve Bordro Uzmanı olarak görev yapmıştır .2006-2016 yılları arasında Yurtiçi Kargo’da Bölge İnsan Kaynakları süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Yöneticisi  olarak görevine devam etmiş olan Sn.Özcan, İnsan Kaynakları süreçlerinin yanı sıra Özlük ve Bordrolama süreçlerindede uzmanlık sahibidir.  2016 yılından bu yana Arche İnsan Kaynaklarında, özellikle Değerlendirme Merkezi Uygulamaları, İnsan Kaynakları Özlük ve Teşvik Denetimleri, Seçme ve Yerleştirme süreçleri konularında proje sorumlusu ve İnsan Kaynakları Kıdemli Danışmanı olarak  görevalmaktadır.

Ebru ALTAN

İş hayatına 2000 yılında Yurtiçi Kargo’da İnsan Kaynakları Bölge Yöneticisi olarak başlayan Ebru Altan, RGS Group, MNG Kargo ve Mertur Taşımacılık firmalarında hem İnsan Kaynakları süreçlerinin sorumluluğunu almış hem de Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Turizm ve Otel İşletmeciliği mezunu olan Altan, görev yaptığı şirketlerde İnsan Kaynakları Fonksiyonlarının tüm süreçlerinde yer almakla birlikte Eğitim ve Özlük süreçlerinde de uzmanlık sahibidir. Arche İnsan Kaynaklarında İK Denetim, Bordro ve Özlük süreci  danışmanlığının yanı sıra Seçme Yerleştirme süreçleri başta olmak üzere çeşitli İnsan Kaynakları projelerinde proje bazlı Danışman olarak görev almaya devam etmektedir.